Бисера Паскал потпиша договор со Тенерифе

Ракометарката на ЖРК, голманката Бисера Паскал потпиша договор со шпанскиот прволигаш Тенерифе.

Паскал минатата сезона со ЖРК Куманово освои двојна титула, Женската супер лига на Македонија и Купот на Македонија.

Taa е родена во 1996 година во Куманово.

Коментари

коментар(и)