ВИДЕО: Денот на жената на поинаков начин

Клубот на жени „За наше Куманово“  викендов на поинаков начин го одбележа претстојниот празник на жената, 8-ми Март.

Осмомартовско истрчување на круг на локалитетот кај Спомен- костурница, положување цвеќе пред споменикот на паднатите борци и изработка на банер како симбол на заедништво на жените се реализираните активности од Клубот на жените.

Коментари

коментар(и)