ВИДЕО: Депонијата Краста и денеска чади

Екипи на јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ денеска и вчера со механизација интервенираа на депонијата Краста во селото Пчиња.  Поради силниот ветер, вчера се запали градската депонија, а опожарените делови се покриваат со земја.

Според Регионалниот центар за управување со кризи во изминатото деноноќие регистрирани се четири пожари во Куманово и два во општина Старо Нагоричане.

Коментари

коментар(и)