ВИДЕО: Започна Меѓународниот фестивал на прозата

Во центарот за култура „Трајко Прокопиев“ вчеравечер започна дводневниот фестивал на прозата на кој учествуваат автори од Македонија, Србија, Словенија и Бугарија.

Фестивалот се одржува со финансиска поддршка на министерството за култура.

Коментари

коментар(и)