(ВИДЕО) Ифтарска вечера во Куманово

Организацијата Ахмадија муслимански џамаат Македонија вчеравечер во Куманово организираше ифтарска вечера за стотина верници од исламска вероисповед. Рамазанскиот пост започна на втори април. За време на постот верниците од изгрејсонце до зајдисонце се воздржуваат од јадење и пиење, но освен од храна, треба да се воздржуваат и од лоши зборови и дела.

 

Коментари

коментар(и)