ВИДЕО: Меморијален турнир во ракомет за Љубомир Насковски – Мастика

Прв меморијален турнир во ракомет, во чест на кумановскиот спортист Љубомир Насковски – Мастика, вчеравечер се одигра во спортскиот комплекс Соколана.

Ракометарот Насковски зад себе оставил многу признанија, гордо носејќи го дресот на родниот град повеќе години.

Покровител на спортскиот настан е Секторот за култура и спорт при општина Куманово.

Коментари

коментар(и)