ВИДЕО: Прв меморијален турнир во чест на Чедомир Трајановиќ

Под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Куманово вчеравечер се одржа првиот Меморијален турнир во чест на поранешната ракометна легенда на Куманово, Чедомир Трајановиќ. Иницијатори на ревијалната средба се поранешни ракометари и други спортски работници од Куманово. Турнирот се одигра на спортското игралиште кај Соколана.

Коментари

коментар(и)