ВИДЕО: ФК „Пчиња“ е шампион на Куманово

Фудбалскиот клуб „Пчиња“ славеше над ФК „Речица“, и е нов шампион на Куманово. Од клубот задоволни од постигнатото велат очекувањата за следната сезона се да влеземе во третата македонска лига, но и да добиеме зајакнување.

Коментари

коментар(и)