Висок пораз на Куманово во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Куманово претрпеа висок пораз вечерва на домашен терен од бугарскиот тим „Академик“ со 87:70 во премиерниот натпревар од втората фаза во регионалната БИБЛ лига.

Куманово лошо ги одигра воведните две четвртини, постигнувајќи само 22 поени, и на полувреме имаше негатива од 15 кошеви (37:22).

Македонскиот тим во следниот натпревар од вториот дел во групната фаза во регионалната кошаркарска лига го пречекува израелскиот тим „Хапоел Холон„, што ќе се игра на 12ти Март.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)