Двајца кумановци нападнати од повеќемина

Две лица од Куманово ноќва биле физички нападнати од повеќе други лица, информираат денеска од полицијата.

Според СВР Куманово, утрово во 01.45 часот во СВР Куманово, 31-годишен кумановец пријавил дека на улицата „Бранко Радичевиќ“ во Куманово, тој и 26 -годишно лице биле физички нападнати од повеќе лица.

Од полицијата посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)