Двајца новозаболени во Куманово, четворица оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 , двајца од заболените се од Куманово.
Регистрирани се  и 17 оздравени пациенти  од кои четворица кумановци, а евидентирани се и три починати лица. Меѓу нив нема граѓани на Куманово. Регистрирани се 3 починати лица .
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.655,а бројот на активни случаи изнесува 241. Во Куманово бројот на активни случаи изнесува 32.

 

Коментари

коментар(и)