Двајца новозаболени кумановци, 124 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 124 нови случаи на КОВИД-19, од нив два нови случаи во Куманово.

Во текот на изминатото деноноќие согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин не се пријавени  починати лица, а регистрирани се 114 оздравени пацинети, меѓу кои тројца кумановци.

Бројот на активни случаи на ниво на државата  изнесува 503, во Куманово  9.

Коментари

коментар(и)