Еден случај на ковид-19 во Куманово, 71 во државата

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена регистрирани се 71 нов случај на Ковид-19, од нив еден случај во Куманово.

Во текот на изминатите 3 дена (28.10 – 30.10.2022) не се пријавени починати лица.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 247.

Коментари

коментар(и)