Екипата на „Мак Мебел“ го освои турнирот „Видовден“

Екипата на „Мак Мебел“ славеше убедлива победа од 3: 0 против екипата на „Градска пивница“, во големото финале на турнирот „Видовден“, кој се одржа на теренот на Соколана. Тимот не тренерот Иван Цветковски беше подобар противник и на крајот го освои победничкиот пехар. Турнирот „Видовден“ традиционално се одржува секоја година во чест на големиот празник на Србите. На големото финале присуствуваа голем број граѓани, љубители на спортот, кои имаа можност да уживаат во интересен натпревар.

Коментари

коментар(и)