Жители на Ваксинце приведени за обљуба врз жена од липковско

Полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода,  четири лица од Ваксинце, липковско. Тие се сомничат дека извршиле обљуба врз 34 – годишна жена од липковско. Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Коментари

коментар(и)