Зивчевиќ најверојатно заминува од КК Куманово

Ненад Зивчевиќ е во екипата на КК Куманово од декември минатата година, но веќе се подготвува да го напушти нашиот тим, а следна негова дестинација најверојатно ќе биде Мароко. Настапувајќи за Куманово просечно постигнуваше по 7,9 поени, 2,6 скока и 1,3 асистенции по натпревар, а во БИБЛ лигата забележа десет настапи со ефект од 6,9 поени, 1,9 скока и 1 асистенција. Инаку, Зивчевиќ е еден од ретките кошаркари во македонското првенство со златни медали од европските младински првенства, но сите тие се освоени во дресот на репрезентацијата на Србија и Црна Гора.

Коментари

коментар(и)