Казнети возачи за непропуштање пешаци на пешачки премин

На подрачјето на СВР  Куманово во текот на вчерашниот ден (09.02.2022) од 15.00 до 20.00 часот  спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачите кои не даваат првенство на минување на пешаците на пешачки премин. При контролата констатирани се 7 прекршоци и на возачите им биле изготвени соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидени глоби, информира од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)