Кафези со заштитен вид птици открија полицијата и инспекторите

МВР информира дека викендов полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Куманово, во координација со Државниот инспекторат за шумарство и ловство, по претходна добиена судска наредба, извршиле претрес кај А.Д. од Куманово. При претресот биле пронајдени кафези со заштитен вид на птици.

Како што додаваат од полицијата, против лицето ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)