Концерт на Дарко Тодоровски со посвета за дамите

Оперскиот пејач Дарко Тодоровски, во пијано придружба на Марко Митковски, ќе оддржи концерт посветен на дамите од нашиот град. Концертот е утре, петок во НЦУК „Трајко Прокопиев“, со почеток од 19ч., а билетите се подигаат од вчера, на билетарата во Театар Куманово. Побрзајте, бидејќи се со ограничен број, само 50, поради здравствените протоколи и се бесплатни, како подарок од Дарко и Марко за кумановскиот понежен пол.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)