Кражба од бензинска пумпа во Куманово

Синоќа пред полноќ во СВР Куманово било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Доне Божинов“ , две лица физички го нападнале вработениот и со закана му одзеле пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)