Кривична одговорност за поседување марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 20-годишно момче  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено прозводство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Вчера, полициски службеници извршиле претрес во неговиот дом, при што пронашле и одзеле марихуана, соопшти полицијата.

Коментари

коментар(и)