Кумановец каснат од бездомно куче во Табановце

Уште еден граѓанин на Куманово нападнат од бездомно куче.

Како што информираат надлежните, вчера во 14.30 часот во СВР Куманово, 37-годишен кумановец пријавил дека во село Табановце бил каснат од куче скитник.

Коментари

коментар(и)