Кумановец одзел пари од вработена во финансиско друштво на „Трета МУБ“

Денеска (16.05.2023) во 12.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.С.(42) од Куманово. Тој се сомничи дека на 15.05.2023 во финансиско друштво на бул.„Трета македонска ударна бригада“ со закана одзело пари од вработената. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)