Кумановец со „пежо“ излетал од патот во Романовце

МВР информира дека вчера во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат Куманово – с .Романовце, на влезот во селото, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од 29- годишен кумановец  излетало од патот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)