Кумановец спроведен во Основен суд Скопје

МВР информира дека вчера во 06.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, лишиле од слобода 46-годишен кумановец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување опасност при работа“ и кривичното дело „тешки дела против општа сигурност“. Тој бил спроведен во Основен суд Скопје за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)