Куманово доживеа дебакл на гостувањето во Бугарија кај Академик

Кошаркарите на Куманово го доживеа и третиот пораз во втората фаза на БИБЛ лигата, откако убедливо загубија на гостувањето кај Академик Бултекс со резултат 96-68. Средбата во „Комплекс Сила“ во Плодвив беше „еднонасочна“, домаќинот наметна темпо и поведе убедливо уште на стартот, а низ целиот натпревар играше моќно.

Во наредното коло Куманово е слободен, а Академик ќе игра против Хапоел Холон, кој на стартот од април ќе биде ривал на македонскиот тим.

Коментари

коментар(и)