„Куманово 2009“ го победи „Кожув“

Од почетен минус 14, до краен плус од 15. поени, и уште еден триумф, десетти во сезоната, стигнаа кошаркарите на „Куманово 2009“ во дуелот со „Кожув“. И уште еднаш, „сино-белите“ покажаа дека се екипа која треба да игра во оној завршен дел во кој ќе се брка плеј-оф, па дури и борба за титулата.

По подолга „пауза“, на теренот се „појави“ и Ливингстон, што значеше нови, дополнителни проблеми за одбраната на Кожув.

Со овој пораз „Кожув“ ги загуби и теоретските шанси за Суперлигата.

Коментари

коментар(и)