МВР: 171 санкции за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола во земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 171 возач. Од нив девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 95 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 76 надвор од населено место, соопшти МВР.

Коментари

коментар(и)