МВР: 183 санкции за брзо возење во земјава

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 183 возачи. Од нив, 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело дури 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 54 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 129 надвор од населено место, соопшти МВР.

Коментари

коментар(и)