МВР: 433 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (17.09.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 433 возачи. Од нив, 14 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 247 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 186 надвор од населено место.
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, апелираат од МВР.

Коментари

коментар(и)