„ Методи и пристап на дислексија“ – трибина на ВМРО ДПМНЕ

Во организација на Комисијата за образование при ВМРО-ДПМНЕ OK – Куманово синоќа, во малата сала на центарот за култура  се одржа трибина на тема  “Методи и пристап на дислексија”. Според статистиката, 5 до 10 проценти од популацијата во РМ имаат дислексија. За оваа состојба кај децата, но и кај возрасните зборуваше дефектологот Наташа Крстевска.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)