Минималната плата ќе се зголеми во текот на вториот квартал

Министерот за економија, Крешник Бектеши потврди дека минималната плата во текот на 2022 година ќе се зголеми минимум на 18.000 денари.

-Согласно проекциите и анализите кои се направени тоа ќе се случи најверојатно во вториот квартал од годинава, рече Бектеши во одговор на новинарско прашање при денешната посета на Бирото за метрологија.

Коментари

коментар(и)