Нападнати двајца малолетници во н.Перо Чичо

42-годишна кумановка синоќа во 22 часот пријавила во СВР Куманово дека околу 21.00 часот на улицата „Веселин Маслеша“,  нејзиниот малолетен син и негов другар, исто така, малолетник, биле физички нападнати од 22 -годишно лице од Куманово. По документирање на случајот против напаѓачот ќе следува соодветен поднесок, информираат надлежните.

Коментари

коментар(и)