Нови 11 случаи на коронавирусот во Куманово

11 нови случаи на Ковид-19 во Куманово, 302 новозаболени во земјава бележи последната ковид-статистика на министерството за здравство.

Во изминатото деноноќие регистрирани сe 315 оздравени пациент, од нив 13 кумановци.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 5 починати лица, а согласно Регистарот од Мој Термин, дополнително е пријавено едно починато лице.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 2.046, а во Куманово 90.

Коментари

коментар(и)