Нови 15 случаи на коронавирусот во Куманово

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 310 нови случаи на КОВИД-19, од кои 15 новозаболени се кумановци.

Во текот на изминатото деноноќие регистрирано е едно починато лице, а дополнително се пријавени две починати лица. Меѓу нив нема жители на Куманово.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 1.913, а во Куманово  67.

Коментари

коментар(и)