Нови 18 случаи на ковид-19 во земјава

18 нови случаи на ковид-19, ниту едно починато лице во изминатото деноноќие во земјава, регистира министерството за здравство.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително е пријавено едно починато лице од Струмица на 86 годишна возраст.

Бројот на активни случаи  во земјава изнесува 826, а во Куманово – 12 .

Коментари

коментар(и)