Новогодишен концерт на Дарко Тодоровски

Во Занаетчискот дом утревечер новогодишен концерт ќе одржи оперскиот пејач, Дарко Тодоровски.

На концертот кој ќе започне во 19 часот, ќе се изведат најголемите американски новогодишни и божиќни хитови и џез класици на Френк Синатра, Елвис Присли, Дин Мартин.

Концертот се под покровителство на Фондацијата за култура и спорт при Општина Куманово.

Коментари

коментар(и)