Опожарен автомобил на улицата „Пробиштипска“

Вчера изутрина во  04:10 часот , 54 годишен граѓанин пријавил дека на улицата „Пробиштипска“  настанал пожар во неговото  патничко возило „пежо 308“, со кумановски регистарски ознаки, информира СВР Куманово.  Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)