Осум нови случаи на коронавирусот во Куманово, 262 во земјава

Регистрирани се 262 нови случаи на Ковид-19 на ниво на државата во последните 24 часа. Во Куманово бројот на новозаболените изнесува 8.

Од вкупниот број позитивни, регистрирани се 39 реинфекции.

Во изминатите 24 часа регистрирано е едно починато лице од Скопје (87) во болнички услови.

Во изминатото деноноќие пријавени сe и 326 оздравени пациенти, од нив 12 се од Куманово.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 1.770.

Во Куманово активни се 43 случаи.

Коментари

коментар(и)