Отворена изложбата „Magna mater“ (ВИДЕО)

Денес во НУЦК „Трајко Прокопиев“ – Куманово се отвори изложбата „Голема мајка“ од авторот Љубе Алексовски, на поставката се наоѓаат дела кои се работени во последните 40 години. Кумановските љубители на уметноста, изложбата ќе може да ја посетат се до 30 март.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)