Приведена скопјанка во село Герман, општина Ранковце

Вчера во 17.00 часот во с.Герман, општина Ранковце, полициски службеници од Полициското одделение Ранковце лишиле од слобода 34-годишна скопјанка со живеалиште во Гевгелија. Таа била барана по наредба од Основен суд Гевгелија за издржување на затворска казна за сторено кривично дело и спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Коментари

коментар(и)