Приведен крадец за издржување затворска казна

Вчера во 23 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25 години) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната, информираат од полицијата.

Коментари

коментар(и)