Приведен скопјанец во Куманово за марихуана

– На 05.04.2022 година во 18.00 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.К. (44) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, соопшти полицијата.

Коментари

коментар(и)