Приведен скопјанец во Куманово

Скопјанец викендов бил приведен во Куманово откако кај него полицијата пронашла бела прашкаста материја. Момчето е приведено на улицата „ Ленинова“, на деветти април годинава.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Коментари

коментар(и)