Продолжени договорите на Марјановиќ и Јузбашиќ

Кошаркарскиот клуб Куманово 2009 и официјално ги продолжи договорите со двајцата српски интернационалци, Андрија Марјановиќ и Душан Јузбашиќ. Двајцата кошаркари во Куманово пристигнаа пред крајот на минатата сезона и одиграа инзворедни натпревари во плеј-аут лигата. Марјановиќ и Јузбашиќ во договор со стручниот штаб и управата на клубот решија да ја продолжат соработката на уште една година.

Коментари

коментар(и)