Ракометарките во финалето на Фајнл фор турнирот

Ракометарките на Куманово се пласираа во финалето на Фајнл фор турнирот од Купот на Македонија откако викендов го совладаа Пелистер во рамките на финалето од групата четири. Со резултат 27:32 кумановки славеа над Пелистер во мечот кој се одигра вчера. Со 11 погодоци брилираше Пена Граматова, еден помалку имаше Габриела Величковска, додека со осум одбрани на листата најдобри се впиша и голманката Симона Грујовска. Освен Куманово во финалето на фајл фор се пласираа и екипите на Вардар, Ѓорче Петров и Металург.

Коментари

коментар(и)