Тринаесет новозаболени од ковид -19 во Куманово

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 342 нови случаи, од кои 13 во Куманово. Починати се седум лица, меѓу кои нема граѓани на Куманово.  Бројот на активни случаи во државата изнесува 8.037, од кои во Куманово се 257.

Коментари

коментар(и)