Тројца новозаболени кумановци, активни 13 случаи на коронавирусот

Тројца новозаболени кумановци од коронавирусот, вкупно 75 случаи на ниво на држвата регистрира министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје во изминатото деноноќие.

Од 94 оздравени пациенти, петмина се кумановци. Во моментов во Куманово активни се само 13 случаи на ковид -19, а од почетокот на пандемијата бројката на заболени кумановци изнесува 18.218.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 446.

Коментари

коментар(и)