Тројца новозаболени од Ковид 19 од Куманово

Во последните 24 часа се регистрирани 81 заболен од корона, а починати нема, соопшти Министерството за здравство. Од евидентираните тројца се од Куманово. Од вкупниот број позитивни, регистрирани се 25 реинфекции. Бројот на активни случаи на ниво на земјава изнесува 378.

Коментари

коментар(и)