Утревечер „Дајте музика“, Тајзи и Сара Јо

Утревечер со почеток во 20 часот ќе се одржи првиот концерт по повод 11-ти ноември, Денот на ослободување на Куманово. Пред кумановци ќе настапат учесниците од „Дајте музика“, по што ќе следи локалниот артист Тајзи и вечерта ќе ја затвори младата музичка ѕвезда од соседна Србија, Сара Јо.

Во 20 часот, по повод Ноемвриските денови ќе се отвори и ликовната изложба „Карпино“ во Центарот за култура.

Коментари

коментар(и)